שאיבת מים

0
1539
שאיבת מים

החצר שלכם מלאה במזיקים וריח רע באופן קבוע? מזמינים מדביר אבל שום דבר לא מועיל? ייתכן מאוד ויש לכם סתימה במערכת הצינורות ואתם לא מודעים לכך. בבתים פרטיים ובניינים משותפים רבים קיימות סתימות מים במערכת האינסטלציה, המערכת עובדת יחסית לא רע ולכן הדיירים לא חושדים שסתימת מים במערכת עלולה להיות הסיבה לבעיות הריח והמזיקים.

חברתאינסטלציה ראתה מקרים רבים של סתימות במערכת הצנרת ומבצעת שאיבת מים מסוגים שונים גם במקרים של סתימות בבניינים משותפים. שימו לב, ריח רע הנודף מתוך חדר הצינורות שלכם ללא כל סימן לפיצוץ ביוב או צנרת הוא סימן מוקדם מובהק לבאות.

סתימות במערכת הצנרת מתחת לפני השטח

סתימות במערכת האינסטלציה לא חייבת לבוא לידי ביטוי על ידי שלוליות גדולות של מים שנקוות ליד הצינור. סתימות באות לידי ביטוי פעמים רבות גם עם ריח רע הנודף מאזור הצנרת. חשוב מאוד לשים לב לריחות בתוך חדרי השרות או חדרי ההסקה של הבניין וזאת מאחר שבעקבות הריח יכול להגיע גל מים רציני, שבדיעבד יהיה קל הרבה יותר למנוע ולפתור מאשר לאחר המקרה. הסיבה שלא רואים את תוצאות הסתימה ו/או ההצפה מלכתחילה היא מאחר שישנה קיבולת מסוימת ומשקל מסוים של נוזלים אותם מסוגל הצינור והצנרת עצמה לשאת. לאחר חציית רף זה מתרחש פיצוץ המים. פעולות שאיבת מים ימנעו מצבים של פיצוצי מים קיצוניים.

מדוע צינור סתום משפיע על הופעת החרקים

חרקים אוהבים חום ולחות, מצבים של צנרת סתומה ואגירה של מים רבים העומדים במקום מאפשרים בית גידול נוח ונעים עבור חרקים ומזיקים מסוגים שונים. מערכת האינסטלציה ממוקמת במקום שהוא חם ואטום.

סכנה: מים עומדים!

כפי שציינו מעלה, מקומות חשוכים, לחים ואטומים משפיעים על התרבות חיידקים ומזיקים מסוגים שונים. סתימות ביוב בצנרת הראשית של הבניין עלולה לגרום לבלאי בצנרת, ועקב כך, גם לשקיעה וקריסה של הצינורות טפטופי מים במקומות אטומים כאלה יוצרים תופעה של מים עומדים, בתוך המים העומדים מתרבים חיידקים שונים וירוסים המכילים חומרים מחמצנים הנוגסים בצנרת והורסים אותה, גורמים לה להחליד ולהזדהם. מערכת הצינורות והביוב הראשיים משפיעה באופן ישיר על הצנרת הביתית ועל בריאות הדיירים. שאיבת מים אלה ושאיבת מים עומדים ימנעו מקרים כאלה באופן יעיל בשימוש במערכות טכנולוגיות מתאימות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here