איטום מרפסות

0
622
איטום מרפסות

מים הם אחד מהכוחות המזיקים ביותר שיש, בייחוד לתשתיות ולמבנים. הישיבה במרפסת אשר נדמה כי היא אטומה ולפתע מוצפת כולה מים עשויה להיות חוויה לא נעימה במיוחד. לכן בעלי ביתם רבים רוצים למנוע מבעוד מועד את הצרות, ולבצע עבודות איטום מרפסות טרם הגיע החורף. איטום איכותי מונע זליגת מים, פנימה והחוצה מהמרפסת, ושומר על המבנה מזנקים אפשריים לנכס שלכם. עבודות לאיטום דורשות ידע וניסיון עם חומרי האיטום, אשר בעלי מקצוע מיומנים מכירים. לכן בחירת המצבע לעבודת האיטום בנכס שלכם חיונית לאיכות העבודה ולשימור המרפסת שלכם יבשה. צרו קשר עם חברת "האוטמים המקצוענים" פרויקטים ותוכלו ליהנות משירות איכותי ומוביל בתחום זה.

איטום מרפסות לקראת ריצוף

כחלק מתהליך הקמת המבנה, נדרשים בעלי המקצוע להבטיח את שלמות הנכס ולכן מבצעים פרויקטים של איטום מרפסות עוד בטרם התקינו את הריצוף. איטום המרפסת בשלב זה מאפשר מניעה של פירוק הרצפות בעתיד, חוסך עלויות וזמן שיפוץ משמעותי לבעלי הדירות ונעשה בקלות יתרה. בתהליך זה מותאם חומר האיטום בצורה מושלמת למבנה המרפסת, כאשר אין שום שאריות ריצוף שמפריעות לחומר האיטום להתייבש ולהתייצב.

פירוק מרצפות לטובת פרויקט איטום מרפסות

במקרים בהם בעל הנכס מזהה מפגע נקודתי, נזילה או ליקויי אשר נובע מאיטום רעוע במרפסת ביתו, הוא חייב לבצע איטום מרפסת הכולל פירוק רצפות. הפירוק עשוי להיות פירוק מלא של כל המרפסת, המתקיים לרוב בפרויקט שיפוצים רחב ממדים, או בתיקון נקודתי שיכול להתבצע על ידי פירוק של מספר מוגבל של מרצפות והחזרתן למקום.

שלבי העבודה בפרויקט איטום מרפסות

בין אם מדובר במרפסת חדשה או בשיפוץ מרפסת קיימת, הפרויקט מתחיל בניקוי בסביבת העבודה והכנת פתחי הניקוז וייבוש רטיבות אם קיימת כזו. לאחר מכן בעל המקצוע משתמש בחומר פוליאוריתני גמיש כדי לחבר את הפנלים לאריחים, ובפריימר בכדי לבטח את האיטום. התהליך כולו חוזר על עצמו בכניסות, חריצים, ומרזבי הממוקמים בשטח המרפסת, זאת כדי ליצור שכבר איטום מלאה ואחידה. לבסוף מורח בעל המקצוע רובה אפוקסית ופוליאתרן טהור בשתי שכבות על מנת למנוע מהמרפסת להתבלות מנזקי השמש.

פרויקט לאיטום מרפסת ברמה מקצועית ואיכותית היא עבודה לאיש מקצוע. על פי רוב ניתן להיעזר בשירותיו של קבלן מורשה המחזיק בצוות עובדים מנוסה ועובד עם חומרי הגלם הטובים ביותר ובשיטות העבודה המתאימות לפרויקט. כמו כן, ניתן לשכור את שירותיו של אוטם מורשה, איש מקצוע בעל התמחות נקודתית באיטום וטיפול בבעיות נזילת מים. בכל מקרה, חשוב להסדיר את העבודה תחת חוזה מסודר.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here