עובש בקירות עקב איטום לקויכתמי רטיבות, אשר אינם מטופלים כהלכה, הם צרה בפני עצמה. הם מהווים מפגע בריאותי ואסטטי כאחד. נזקי הרטיבות רק גדלים, אם לא מטופלים בזמן. טיח הקירות, עשוי להתקלף, וישנה פגיעה ניכרת, בבידוד הטרמי של המבנה. הסיבות של עובש בקירות עקב איטום לקוי,, היות והאיטום לא בוצע כהלכה ולא הייתה הידבקות טובה של חומרי האיטום לגג או לקירות החיצוניים של הבית.

איטום ובידוד בהתזה

סיבות לעובש באזורים השונים של המבנה, עשויים להיות גם כאשר רטיבות נשארה תחת הרצפות בזמן הבניה בגלל ניקוז, שלא בוצע כהלכה בעת הבניה. המים עולים דרך הנקבים הקטנים ביותר, מתנקזים באזור אחד, כך שהם יוצרים כתמי רטיבות ועובש שמתפשט.
ישנם קירות, אשר מצופים בחומרים סופגים שהם אינם אטומים כמו למשל, צבע פנימי על בסיס סיד, הרטיבות במקרה זה, תחדור לקיר וכך בעצם תיווצר רטיבות. פטריות ונבגים, הם העובש, אשר גורם נזק חמור לבני האדם ולמבנה, היות ורטיבות מטבעה להתפשט ולגרום נזקים גדולים יותר, אם לא מטפלים בה ומבצעים איטום גגות למניעת עובש ורטיבות .


התמונה באדיבות חברת ארגמן איטום ושיקום מבנים
איטום למניעת עובש

הפתרון לרטיבות ועובש

באמצעות בידוד טרמי, ניתן יהיה למנוע עובש בקירות עקב איטום לקוי.  את בידוד הקירות, יש לבצע בזמן שלב הבניה באמצעות לוחות בידוד כגון פוליאוריטן מוקצף או טיח טרמי המיוחד לאיטום מסוג זה. כאשר הרטיבות היא בדרגה גבוהה, יש לבצע את הבידוד הטרמי, גם בקירות הפנימיים של הבית באמצעות חומרי בידוד כגון: צמר סלעים, קלקר, ועוד. אם בוצע בביתכם איטום לקוי, של הגג או המרפסת, המים שחודרים מהגשמים, עשויים לחדור לבית.
גם פיצוץ בצנרת למשל, או נזילה איטית וסטטית של מים הנובעת מנזילה סמויה בצנרת המים, עשויים לגרום נזק למבנה  וכן, אם מדובר בבניין מגורים, נזק זה, עשוי להגיע גם לשכנים. יש לאתר מיד את הנזילה באמצעות איתור נזילות כגון מצלמה טרמית ולהפסיק אותה מיד באמצעות תיקון מקצועי של אינסטלטור.


התמונה באדיבות חברת אשר אינסטלציה
פיצוץ נזילה מהקיר 


בדיקה קבועה של איטום או רטיבות

אם רכשתם נכס חדש מקבלן, יש לבצע בדק בית,  שלוש שנים  מיום הרכישה. אחריות הקבלן שכוללת את הבידוד, הינה 7 שנים מיום הרכישה, כך שניתן יהיה לתבוע את הקבלן שמכר לכם את הנכס והוא יהיה מחויב לתקן באופן מקצועי, על חשבונו את עובש בקירות עקב איטום לקוי. גם אם הגג שלכם כבר קיים הרבה שנים והזמנתם חברת איטום, אשר לא ביצעה את עבודת האיטום כראוי, יש להפעיל את האחריות ולקרוא לחברה, כך שתתקן את הנזק , תבצע איטום מחדש ותעלים את העובש מהקירות.
  
 
 
 
 
תפריט דף הבית טלפון