תכנון תקציב נכון לשיפוץ המטבח

לרוב כאשר אנשים חושבים על שיפוץ הם מתחילים עם הסכום שיש להם להשקיע בשיפוץ אותו הם מתכננים. לאחר שיש לנגד עינינו את הסכום שאותו נרצה להשקיע בשיפוץ אנחנו מתחילים לתכנן מה נעשה עם הכסף, כאן מתחילה הבעיה העיקרית לרוב אנשים חושבים שניתן לעשות עם הכסף יותר ממה שניתן באמת. אז לפני שאתם מתחילים לתכנן שיפוץ בית מלא בתקציב מינימאלי שלא באמת מאפשר זאת באנו לתת לכם מספר טיפים שיכולים לעזור לכם לעלות את ערך הכסף שלכם ולהגיע לתוצאה הטובה ביותר ולבית שחלמתם עליו.

תכנון תקציב
 

תכנון תקציב מציאותי

כל אחד חולם להפוך את הבית שלו למקום נעים ונוח המתאים לטעם שלו וממלא את רוב צרכיו, כאשר מדובר במטבח לא מספיק רק לדאוג למראה ונוחות אלה מדובר גם בפרקטיות. המטבח כולל בתוכו אלמנטים חשובים כמו מקום אכסון, משטחי עבודה ומכשירים חשמליים המשמשים את המשפחה. כל האלמנטים הללו דורשים לא מעט כסף, המטבח הוא אחד החללים בבית שדורש התערבות של מגוון רחב כל כך של בעלי מקצוע כמו אינסטלטור, נגר, רצף וכ"ו. מלבד בעלי המקצוע, בחידוש המטבח לרוב תאלצו גם לרכוש מוצרי חשמל חדשים כגון מקרר או תנור שיתאימו לעיצוב החדש.

כל האלמנטים הללו דורשים סכומים לא מבוטלים להשקעה בשיפוץ. לפי המלצה של אגודת המטבחים והאמבטיות בארה"ב רצוי להוסיף לכל סכום שחישבתם שתצטרכו להשקיע בשיפוץ עוד 30 אחוזים. לעיתים אנו אוהבים לחשוב שניתן להשיג כמעט כל מה שאנחנו חפצים בו כאשר אנו משקיעים ממיטב כספינו לצורך השיפוץ אך הדבר לא תמיד נכון, לפעמים יהיה עדיף לוותר על אלמנטים מסוימים בעיצוב המטבח ולהשקיע באחרים מאשר להגיע לתוצאה בינונית בהכל.

 

איך לנצל את התקציב בצורה הטובה ביותר

 
  1. אל תבחרו את בעל המקצוע הראשון אותו אתם פוגשים, עשו סקר שוק בדקו מחירים והתקשרו ללקוחות עבר לבדוק אם הם מרוצים.
  2. מה שניתן לחדש חדשו! לעיתים שכבת צבע רעננה או שיוף ולקה לארונות המטבח פשוט ישפרו את המראה, כל דבר שתרצו שבעל מקצוע יחדש עבורכם אפשרי אם תוכלו לחדש בעצמך עוד יותר טוב.
  3. בדקו אם רכישה של אביזרים למטבח כגון ברזים וידיות תהיה זולה יותר דרך בעל המקצוע אתו אתם עובדים או רכישה עצמאית שלהם.
  4. מוצרי חשמל במבצעי סוף עונה או בחניות עודפים יוזילו לכם משמעותית את עלות חידוש המטבח.
  5. אם אתם יודעים לצבוע, לשייף או להרכיב ברז עשו זאת בעצמכם, כל אחד מהיתרונות שלכם הוא כלי לחסכון כספי.
תפריט דף הבית טלפון