תכנון ארונות

תכנון ארונות מטבח


אחד החלקים החשובים ביותר בתכנון המטבח הוא תכנון נכון של הארונות ומקומות האכסון. אם לא מתכננים נכון יכולים בעתיד לסבול מתסכולים רבים כאשר אין סדר או מקום במטבח שהושקע בו זמן וכסף רב.
 

תכנון אכסון נכון

 
המטרה העיקרית אותה משמשים ארונות המטבח היא אכסון של כלים, אביזרים וכמובן מזון. אם נדע להקצות לכל דבר את המקום שלו נצליח לבנות מטבח נוח ושימושי. התכנון צריך להתאים לצרכי המשפחה ולכן אם רוצים עמדה למחשב או שיש צורך באכסון של מזון או מוצרים לחברים ההולכים על ארבע חשוב יהיה לחשוב על כל זה מראש ולקחת זאת בחשבון לאורך כל הדרך.

ארונות מטבח
 

התאמה למוצרי החשמל

 
חלק חשוב מהמטבח לא פחות הוא מוצרי החשמל העיקריים כמו מקרר, כיריים, תנור, מדיח וכ"ו. את תכנון הארונות רצוי לעשות מסביב לאלמנטים היותר גדולים כמו למשל המקרר והתנור שתופסים נפח לא מבוטל בחלל עצמו. אם מדובר בתנור עצמאי ללא כיריים רצוי שיהיה לו ארון מובנה, אם מדובר בתנור עם כיריים כדאי לתכנן את המיקום שלהם בהתאם לזרימת אוויר או לחלופין לתכנן גם קולט אדים. מקום נהדר לתכנן סביבו מזווה הוא המקרר הוא בכל אופן יוצר חיבור בין הארונות העליונים לתחתונים כך שמזווה מרצפה עד תקרה יראה פחות בולט לידו.
 

מזווה- מקום לאוכל לא רק במקרר

 
רבים חושבים שמרבית המזון נשמר במקרר ושאין צורך בחלל רב לאחסון מזון מחוצה לו, הרי בכל זאת מה כבר אנו שומרים מחוץ למקרר כמעט הכול מתקלקל? אז זהו שלא, הרבה מהמזון שאנו צורכים מגיע קודם בצורה יבשה וניתן לשמור אותו בארון. בדרך כלל אנחנו מאכסנים במזווה חטיפים, מוצרי אפייה, שתיה קלה ועוד רבים. רצוי לתכנן את המזווה בצורה כזאת שתהיה התאמה בין מקומות האכסון למה שהם מיועדים לאכסן. כיום קיימים פתרונות אכסון יצירתיים למטבח, ביניהם מגירות נשלפות מתוך ארון, מתקן בקבוקים פנימי ועוד רבים.
 
תפריט דף הבית טלפון