עבודות ביוב

עבודות ביוב

עבודות ביוב הפכו לאחת העבודות החשובות ביותר בכל אזור בו קיימים בנייני מגורים. בלעדי צנרת הביוב, לא נוכל לקיים חיים תקינים בבית, לא נוכל להשתמש בשירותים או במקלחת, בברז המים, נסבול מנזילות, רטיבות ולחות בקירות, עובש וטחב אשר יגרמו לשיבושים בחיי היומיום שלנו, יזיקו לבריאות שלנו ובקיצור יגרמו להמון בעיות.
לא תמיד אנו שמים לב לפרטים קטנים המצביעים על בעיה כלשהיא בביוב. הקירות מתקלפים בחדר האמבטיה ואנו מעלימים עין, המרזב בגג שלנו סתום מעלים ושאריות לכלוך ואנו בכלל לא מודעים לכך, חשבון המים שלנו הכפיל את עצמו ואין לנו מושג למה ורק כאשר אנחנו מתחילים לחבר בין הדברים אנו מבינים שיש לנו בעיה בביוב שמצריכה איש מקצוע שבקיא בתחום עבודות ביוב.
איתור תקלה כלשהיא במערכת הביוב היא קריטית מבחינת זמן ואי טיפול בתקלה או תקלות יגרמו לנזקים גדולים הרבה יותר שגם עלויות וזמן התיקון יעלו.


עבודות ביוב

לפני שמבצעים עבודות ביוב

מרבית עבודות הביוב מורכבות ממספר שלבים כאשר חלק מהן מתבצעות מתחת לאדמה. לפני שמתחילים בביצוע העבודות מתחת לאדמה, הדבר מצריך תכנון מוקדם על מנת לקבל את המידע המלא על תנאי השטח באותו אזור. אז מה חשוב לבדוק לפני שקודחים באדמה?
  • סוג הקרקע – לסוג הקרקע יש משקל חשוב לפני שמתחילים לבצע עבודות ביוב. גם בחירת כלי העבודה תלויה בסוג הקרקע. שימוש לא נכון בכלי העבודה או הקידוח בקרקע לא מתאימה עלולה לגרום לנזקים רבים ואף לפגוע באנשי הצוות.
  • מסביב לקרקע – יש לבדוק ולתכנן בהתאם לכל מה שקיים בסביבת העבודה. בין אם כבישים שצריך לסגור, קווי חשמל שמהווים סיכון, עמודים , עצים וכד'.
  • הודעה לציבור התושבים – על כל שינוי שעלול לפגוע בשגרת היומיום, שינויים במסלולי הנסיעה ודרכי הגעה, שילוט מתאים על פי חוק, זמני העבודה ותקלות אפשריות שעלולות להיגרם (הפסקת מים, הפסקת חשמל וכד')
  • בתוך הקרקע – בדיקה מוקדמת של כל מה שנמצא בתוך הקרקע תמנע סיכונים ופגיעה בהם. כגון חוטי וקווי תקשורת, סוגי שכבות קרקע והימצאות מי תהום.
לאחר אבחון הקרקע מכל הכיוונים ובדיקת כל האזור מסביב ע"י אנשי הצוות, יש לדאוג לאישורים המתאימים מכל הגורמים הקשורים כמו עירייה, חברת החשמל, בזק וכד' ואפשר להתחיל לעבוד באין מפריע. קודם כל מתחילים לסמן את הטריטוריה בה יתבצעו עבודות ביוב. מאחר ומרבית העבודה כוללת עבודת עפר, יש לבחור את הכלים המתאימים לביצוע העבודה.
מאחר ועבודות ביוב לא יתבצעו במהלך ימים גשומים, נחפרות תעלות ניקוז ושאיבת ממים ומי ביוב בכדי למנוע שקיעה של צינורות וחדירת מים לקרקע.
להנחת צינורות הביוב בודקים שגודל הצינורות מתאימים לשטח וכן הכלים להנחת הצינורות בצורה היעילה ביותר.
ביצוע פעולות ביוב מחייב תכנון מוקדם ע"י מומחים בתחום, בדיקה היקפית של סוג הקרקע, תוך הקרקע וסביבתה ע"י צוות מיומן אך לא פחות חשוב – ציוד מתקדם שמתאים לביצוע כל הפעולות באופן מושלם.
כמו בכל תחום מקצועי יש לבחון היטב את בעלי המקצוע לפני שבוחרים באחד. אחד הדברים החשובים שיש לבדוק זה ניסיון מקצועי בתחום. בעידן האינטרנט אין דרך יותר פשוטה מלבדוק מס' חברות או אנשי מקצוע שמציעים את אותו השירות אך לא באותה האיכות. חיפוש בין אתרי האינטרנט של אנשי המקצוע יספק לכם את המידע על החברה כגון: שנות ניסיון, מקום פעילות, שעות פעילות, המלצות, תמונות של עבודות ועוד.
כפי שציינו, טיפול בתקלות מסוג זה לא מומלץ לדחות את הבלתי נמנע. יש להזמין איש מקצוע מיומן ובהקדם האפשרי, לביצוע עבודות ביוב.

זקוקים לעבודות ביוב? שיפוצים נט ממליצים על חברת אשר אינסטלציה שמעניקה אחריות ועומדת בתקנים המחמירים ביותר. 
תפריט דף הבית טלפון