כלי עבודה של אינסטלטור

 

 
להיות חובבן זה נחמד אבל כאשר החובבנות הופכת למקצוע פה יש קצת בעיה , הלא אף אחד מאיתנו לא יבחר בבעל מקצוע שהוא לא בקיא או מקצועי מספיק במקצוע שלו, במיוחד כאשר מדובר בתחום אינסטלציה, בעיות כמו הצפות או נזילות צריך לתקן אותם ע"י אינסטלטור מומחה ומיומן, אבל זה לא מספיק! כן בדיוק כך! אינסטלטור מקצועי הוא כזה שיש בידיו את כלי העבודה המתאימים לביצוע ולתיקון התקלה. זוהי האינדיקציה הטובה ביותר שאפשר לאשר כי אכן מדובר במקצוען אמיתי ובעל מקצוע רציני שיודע ומכיר את העבודה , ובשילוב כלים נכונים פותר את הבעיה.

בתמונה - ספירלה חשמלית לפתיחת סתימות קשות במיוחד 

פתיחת סתימות- מה ההבדל בין קפיץ ידני וספירלה?

 
אחד מכלי העבודה בתחום האינסטלציה הוא קפיץ ידני שמטרתו לפתוח סתימות, אז יכול להיות שבמספר מקים זה יכול לעבוד ולעזור ואכן כך אבל זה לא אומר שהבעיה נפתרה, ולכן במשך השנים כלי העבודה בתחום קיבלו שדרוג וכיום אינסטלטורים משתמשים במגוון רחב של כלי עבודה בהתאמה.
 
ספירלה חשמלית – כלי עבודה זה הוא אמנם מעט יקר ולא כל אינסטלטור עובד איתו , כלי העבודה הזה מאפשר עבודה נקייה ומהירה , יש שליטה גדולה יותר בעבודה עם ספירלה חשמלית. שימוש בכלי עבודה זה יסייע בפתיחת סתימות גדולות ומורכבות יותר.
 
קפיץ ידני- כאשר מדובר על סתימה קטנה יותר ניתן להשתמש בכלי עבודה זה. מדובר על כלי עבודה קטן ופרקטי יותר (כזה שאפשר גם לרכוש באופן פרטי) ואינו תופס מקום רב. יש לציין כי בסתימות גדולות יותר הקפיץ הידני לא ייתן את אותו אפקט כמו ספירלה חשמלית.
 
בכל מקרה של בעיית אינסטלציה בין אם היא קטנה או גדולה מומלץ להזמין בעל מקצוע מומחה שיאתר את מקור התקלה ויפעל בהתאם ובאופן מקצועי ומהיר לתקן אותה.
 

עבודות אינסטלציה- מה הן כוללות?

 
על פניו נראה שעבודת אינסטלציה מסתכמת אך ורק בפתרון בעיית נזילות וסתימות. ובכן לא כך הדבר ישנם עוד דרכי פעולה ועבודות נוספות שיש לקחת בחשבון, ישנו סט שירותי אינסטלציה שכדאי להבין ולדעת קצת יותר לעומק.
 
ניקוי מאגרי מים- ברוב המקרים סתימה נוצרת מהצטברות של לכלכוך בתוך מאגר מים, אז נכון שבכיור זה הרבה יותר בקטן אך כאשר מדובר במאגר מים גדול יותר כמו: ביוב, או תעלת ניקוז המשמעות לכך שתהיה הצפה גדולה והיא יכולה להזיק לא רק לבניין אלא לתשתיות ולסביבה כולה, לכן חברה מקצועית בתחום האינסטלציה מבצעת ניקוי יסודי של מאגרי מים.
 
עבודות צנרת בסדר גודל רחב- עבודת צנרת כבדה היא כזו שמתאימה לתשתיות כבדות יותר כמו רשת עירונית, מערכת צנרת לבריכות ועוד. אבל סוג עבודה שכזו מתאים רק לבעלי מקצוע וחברות מיומנות בתחום. מלבד ביצוע העובדה המקצועית דרושים המשאבים והכלים הנכונים לעבודות מסוג זה.
 
 

טיפים למניעת סתימות

 
מה בכל זאת ניתן לעשות כדי למנוע סתימות בבית? ובכן יש מספר טיפים שיכולים להועיל ולחסוך לכם עלויות כמו:
 
ניקיון: אחת לחודשיים מומלץ למלא את כיור חדר הרחצה במים חמים ולהשתמש בפומפה כדי לשחרר שומנים או שאריות לכלוך שהצטברו. כך המים יוכלו לזרום ללא הפרעה וגם לא יצטבר לכלוך שיכול להפריע ולגרום לסתימה.
 
מסנן לכיור- זה אולי נשמע ברור מאליו אבל לעיתים אנו שוכחים את הדבר הקטן אבל חשוב לכיור וזה מסנן לכיור בתוך נקודת הניקוז.כאשר אין את זה הלכלוך יכול לחדור לתוך תעלת הניקוז וליצור איך לא- סתימה. לכן כדאי להקפיד על כך.
 
המאמר עניין אתכם? צפו במידע נוסף ועדכני בדף הפייסבוק שלנו ונשמח לקבל לייק
 
 
 
 
 
 

 

תפריט דף הבית טלפון