בחירת מערכת איטום לגג

 

 
ישנן סיבות רבות המעידות על נזילות רציניות בגג כמו: שחיקה והתיישנות של המבנה, איטום לא אטום, נזקי מזג האוויר ועוד. סיבות אלו יכולות להוביל למפגע חמור וכתוצאה מכך לנזילות בגג הבניין. מדובר על בעיה נפוצה מאד אבל במקרה הזה של "צרת רבים חצי נחמה" לא ממש עוזר ויש לפעול במהירות לתיקון הגג ולאפשר לכם ולדיירי הבניין חורף חם ויבש לפחות בבית. נטילת האחראיות על איטום גג בניין משותף היא לכל דיירי הבניין ולא רק לדייר שגר בקומה האחרונה – כיוון שמדובר על שטח משותף וההוצאה מתחלקת בין דיירי הבניין .


זה לא נעים לראות גג דולף

בימי הקיץ תופעת הנזילות כמעט ואיננה קיימת אבל כשאר החורף מגיע ופתאום מרגישים שהגג מעלינו דולף כנראה שחומר האיטום אינו מתאים, או שבוצעה עבודת איטום לא מקצועית. דבר זה יכול לגרום נזק משמעותי למבנה עצמו. ולכן יש להיערך מבעוד מועד ולאטום את גג הבניין בחומרי איטום מקצועיים שיאריכו שנים ויאפשרו לכם ולשאר דיירי הבניין חורף שקט מנזילות.
 
המאמר והתמונות באדיבות חברת ארגמן איטום 
 

כיום כל "חומר איטום" מבטיח לכם הרים וגבעות ומדובר על "חומר איטום שמתאים לכל המבנים " ובכן הערה והארה קטנה , לא כל חומר איטום מתאים למבנה , ולא כל מבנה מתאים לומר איטום. כלומר צריך לבדוק היטב את גג הבניין ,את התשתית, האם היה לפניו חומר איטום כזה או אחר ובמידה וכן יש להתאים את סוג האיטום הנכון כי מה שחשוב זה הבסיס. כל זאת חייב להתבצע ע"י אדם מומחה ומקצועי בתחום שיבדוק היטב את השטח ולאחר בדיקה יסודית ומעמיקה יידע להתאים את חומר האיטום הנכון .
 

מבלי שאף אחד יישמע – אנו רוצים עבודה מקצועית אבל שלא תעלה הרבה כסף לא כך? ובכן במקרים כמו איטום וזיפות גגות זה לא תופס ומדוע? אתם יכולים למצוא חומר איטום הכי זול בארץ – שמחים וטובי לב אתם חוזרים הביתה ומרגישים שעשיתם עסקה מושלמת ביותר, אבל היורה הראשון מגיע והנה תם מרגישים לפתע טפטופים בתוך הבית? ומדוע כיוון שחומר האיטום כנראה לא היה מספיק אטום או לא התאים לסוג התשתית ואתם נאלצים לקרוא לבעל מקצוע כדי שיתקן את הנזק – חושבים שהזול הוא הטוב ביותר? ובכן לא בטוח כי עכשיו אתם צריכים להוציא כספים נוספים על עבודת איטום כפולה. ולכן כאשר מדובר באיטום או זיפות גגות עדיף לקחת חומר איטום קצת יותר יקר אבל שיאריך שנים.

 

 

כללים בסיסיים להתאמת חומרי האיטום

 
עם השנים הפך חומר האיטום לגגות לאחד מחומרי האיטום המובילים , יחד עם זאת גם הטכנולוגיה התפתחה והתווספו לשוק איטום גגות גם חומרי איטום נוספים ופה רבים מאיתנו הולכים לאיבוד ולא יודעים אילו חומרי איטום אכן יתאימו לגג הבניין. ישנן מספר כללים שכדאי לדעת:
 
כולנו משפחה אחת- חומרי איטום מאותה משפחה יהיו הטובים ביותר לאיטום ויחזיקו מעמד לאורך שנים. כאשר מגיע אליכם איש מקצוע לאיטום הוא צריך לדעת האם קיים חומר איטום על הגג ובמידה וכן יש להתאים את חומרי האיטום החדשים לאלו הקיימים כך מובטח איטום יבש לאורך זמן.
 
זיפות גגות- על מנת שאיטום הגג ע"י זיפות יהיה תקין ויאריך שנים חשוב מאד לעשות את האיטום בצורה מקצועית, כמו כן זיפות אינו מתאים לכל גג. רק לגגות חדשים או גג שבעבר האיטום נעשה ע"י זיפות. גגות עם חומרי איטום אחר לא יועיל. נכון שהשיטה הזו היא בין הוותיקות בתחום אך עדיין קיימת.
 
כלל ברזל אחד חשוב שיש לקחת בחשבון וזה לבצע את איטום הגג רק ע"י בעל מקצוע וחברה אמינה ובעלת ניסיון תחום. כך תוכלו להיות שקטים לאורך זמן ויחד עם זאת לקבל אחראיות מלאה על תקופת האיטום שצוינה מראש.
 
 מעוניינים ללמוד עוד על זיפות גגות? כנסו לאתר ארגמן איטום
אהבתם את המאמר? נשמח לקבלת לייק בעמוד הפייסבוק שלנו או בגוגל פלוס
 
 
תפריט דף הבית טלפון